Oferta indywidualna

Poradnię Dietetyczną Foodare założyłam w 2009 roku. Celem Poradni jest promowanie zasad zdrowego żywienia i wdrożenie ich już na stałe w Twoje życie.

Zajmuję się:

 • nauką prawidłowych nawyków żywieniowych osób, które potrzebują pomocy w redukcji masy ciała, a które próbowały już wszystkich możliwych diet,
 • dietoterapią chorób: niedoczynności tarczycy (w tym Hashimoto), insulinnoopornością i cukrzycą typu II, chorób układu sercowo – naczyniowego, hiperurykemii i dny moczanowej,
 • prowadzeniem dietetycznym osób aktywnych fizycznie,
 • chętnie pomogę w prawidłowym skomponowaniu diety w przypadku alergii i nietolerancji pokarmowych.

W jaki sposób pracuję z pacjentem?

Do każdego pacjenta podchodzę indywidualnie. Nie, nie jest to pusty slogan. Na pierwszej konsultacji chcę poznać Cię bliżej –  Twój stan zdrowia, sposób żywienia i przede wszystkim cel z jakim się do mnie zgłaszasz. Dlatego zadaję pytania, ale przede wszystkim słucham Ciebie.

Swoją pracę z pacjentem opieram przede wszystkim na regularnych konsultacjach. Podczas spotkań z pacjentem wspólnie zastanawiamy się nad przyczyną problemu z jakim pacjent się do mnie zgłasza i wspólnie szukamy rozwiązań. Rozwiązanie idealne dla Ciebie wcale nie oznacza, że będzie one dobre dla innej osoby. Coś się sprawdza u kogoś?  To świetnie! Wiem też, że to samo nie musi zdać egzamin w Twoim przypadku.

Nie jestem zwolenniczką przeprowadzania rewolucji w diecie z dnia na dzień. Problem, który Cię do mnie sprowadza, wynika często z nawyków żywieniowych wypracowywanych latami. Dlatego daj sobie czas na zmiany. Sukcesem nie jest chwilowa zmiana.  Sukcesem jest wprowadzenie nowych nawyków żywieniowych, po to by w przyszłości już nie dopuścić do problemu z jakim się do mnie zgłaszasz po pomoc.

Jak wygląda dieta, którą proponuję pacjentowi?

Dieta, którą proponuję pacjentowi składa się z ogólnodostępnych produktów. Zazwyczaj jest to modyfikacja dotychczasowego sposobu żywienia. Zawsze biorę pod uwagę preferencje żywieniowe osoby, która zgłasza się do mnie po pomoc. Współpracując ze mną, pacjent może liczyć na sprawdzone przepisy na smaczne posiłki, których wykonanie nie jest czasochłonne.

Czy do wizyty trzeba się przygotować?

Tak.

 • Jeśli na coś chorujesz – weź ze sobą badania obrazujące historię choroby.
 • Jeśli stosujesz jakieś leki zapisz na kartce jakie to leki, jakie dawki, od kiedy je stosujesz.
 • wykonaj badania (patrz niżej)

Przed pierwszą wizytą zalecam wykonanie podstawowych badań (morfologia, glukoza na czczo, TSH, lipidogram, kwas moczowy). Nie zapomnij zabrać wyników badań ze sobą.

Na konsultacjach (pierwszej i kolejnych) wykonywany jest pomiar składu ciała. Jest to bezbolesny, nieinwazyjny pomiar, dzięki któremu dowiesz się jaka w Twoim ciele jest zawartość tkanki wodnej, mięśniowej i tłuszczowej.

Jak przygotować się do pomiaru składu ciała?

 • Należy zgłosić się na czczo (co najmniej 3 godziny), nie należy pić przynajmniej 2 godziny przed pomiarem.
 • W ciągu doby poprzedzającej badanie nie należy pić płynów zawierających kofeinę (kawa, mocna herbata, energy drink) ani alkoholu.
 • Niewskazane jest wykonywanie badania bezpośrednio po intensywnym wysiłku fizycznym, bezpośrednio po kąpieli, pływaniu, wizycie w saunie.
 • Niewskazane jest wykonywanie pomiaru składu ciała u kobiet podczas pierwszych dni miesiączki.

Przeciwskazaniami do wykonania składu ciała są: ciąża, padaczka, rozrusznik serca. 

Jak możesz umówić się na wizytę?

By umówić wizytę w gabinecie w Pruszkowie zadzwoń pod numer 507 050 550 – miła pani z recepcji zaproponuje Ci dogodny termin spotkania.

Od czasu pandemii w 2020 roku prowadzę również konsultacje on – line. W przypadku gdy chcesz się umówić na taką wizytę zadzwoń do mnie: 606 – 121 – 162.