Oferta indywidualna

Poradnię Dietetyczną Foodare założyłam w 2009 roku. Celem Poradni jest promowanie zasad zdrowego żywienia i wdrożenie ich już na stałe w Twoje życie. Przyjmuję pacjentów stacjonarnie w gabinecie w Pruszkowie, pod Warszawą. Możesz również umówić się ze mną na konsultacje on – line.

Zajmuję się:

 • pomagam w redukcji masy ciała osobom, które nie chcą być na głodówkach i dietach „cud”,
 • dietoterapią chorób: niedoczynności tarczycy (w tym Hashimoto), insulinnoopornością i cukrzycą typu II, chorób układu sercowo – naczyniowego, hiperurykemii i dny moczanowej,
 • prowadzeniem dietetycznym osób aktywnych fizycznie,
 • wspomaganiem dietetycznym osób, które mają trądzik.

W jaki sposób pracuję z pacjentem?

Do każdego pacjenta podchodzę indywidualnie. Na pierwszej konsultacji chcę poznać Cię bliżej –  Twój stan zdrowia, sposób żywienia i przede wszystkim cel z jakim się do mnie zgłaszasz. Dlatego zadaję pytania, ale przede wszystkim słucham Ciebie.

Swoją pracę z pacjentem opieram przede wszystkim na regularnych konsultacjach. Podczas spotkań z pacjentem wspólnie zastanawiamy się nad przyczyną problemu z jakim pacjent się do mnie zgłasza i wspólnie szukamy rozwiązań. Rozwiązanie idealne dla Ciebie wcale nie oznacza, że będzie one dobre dla innej osoby. Coś się sprawdza u kogoś?  To świetnie! Wiem też, że to samo nie musi zdać egzamin w Twoim przypadku.

Nie jestem zwolenniczką przeprowadzania rewolucji w diecie z dnia na dzień. Problem, który Cię do mnie sprowadza, wynika często z nawyków żywieniowych wypracowywanych latami. Dlatego daj sobie czas na zmiany. Sukcesem nie jest chwilowa zmiana.  Sukcesem jest wprowadzenie nowych nawyków żywieniowych, po to by w przyszłości już nie dopuścić do problemu z jakim się do mnie zgłaszasz po pomoc.

Na czym polega współpraca ze mną?

Współpraca najczęściej przybiera jedną z dwóch form:

1) Modyfikacja dotychczasowego sposobu żywienia i monitorowanie zmian poprzez konsultacje kontrolne

2) Stosowanie konkretnego, przygotowanego specjalnie dla Ciebie jadłospisu i monitorowanie zmian na konsultacjach kontrolnych.

To w jaki sposób będziemy współpracować zależy tylko od Ciebie, Twoich potrzeb, wcześniejszych doświadczeń oraz budżetu jaki chcesz przeznaczyć na ten cel.

Czy do wizyty trzeba się przygotować?

Tak.

 • Jeśli na coś chorujesz – weź ze sobą badania obrazujące historię choroby.
 • Jeśli stosujesz jakieś leki zapisz na kartce jakie to leki, jakie dawki, od kiedy je stosujesz.
 • wykonaj badania (patrz niżej)

Przed pierwszą wizytą zalecam wykonanie podstawowych badań (morfologia, glukoza na czczo, TSH, lipidogram, kwas moczowy). Nie zapomnij zabrać wyników badań ze sobą.

Na konsultacjach (pierwszej i kolejnych) wykonywany jest pomiar składu ciała. Jest to bezbolesny, nieinwazyjny pomiar, dzięki któremu dowiesz się jaka w Twoim ciele jest zawartość tkanki wodnej, mięśniowej i tłuszczowej.

Jak przygotować się do pomiaru składu ciała?

 • Należy zgłosić się na czczo (co najmniej 3 godziny), nie należy pić przynajmniej 2 godziny przed pomiarem.
 • W ciągu doby poprzedzającej badanie nie należy pić płynów zawierających kofeinę (kawa, mocna herbata, energy drink) ani alkoholu.
 • Niewskazane jest wykonywanie badania bezpośrednio po intensywnym wysiłku fizycznym, bezpośrednio po kąpieli, pływaniu, wizycie w saunie.
 • Niewskazane jest wykonywanie pomiaru składu ciała u kobiet podczas pierwszych dni miesiączki.

Przeciwskazaniami do wykonania składu ciała są: ciąża, padaczka, rozrusznik serca. 

Jak możesz umówić się na wizytę?

By umówić wizytę w gabinecie w Pruszkowie zadzwoń pod numer 507 050 550 – miła pani z recepcji zaproponuje Ci dogodny termin spotkania.

Od czasu pandemii w 2020 roku prowadzę również konsultacje on – line. W przypadku gdy chcesz się umówić na taką wizytę zadzwoń do mnie: 606 – 121 – 162.