Warsztaty Dietetyczne dla Przedszkoli

Serdecznie zapraszam na warsztaty dietetyczne, które z przyjemnością poprowadzę dla dzieci przedszkolnych.

Małe dzieci poznają świat przez zabawę. Dlatego podczas warsztatów  zapewniam maluchom różne rodzaje aktywności, gdzie w formie zabawy uczą się zasad zdrowego odżywiania. W ramach warsztatów dzieci poznają produkty wszystkimi zmysłami: smakiem, węchem i dotykiem oraz ćwiczą  umiejętności przygotowywania posiłków. Forma zabaw i aktywności dopasowana jest do wieku dzieci uczestniczących w warsztatach. 

Każdy warsztat podzielony jest na 2 części: edukacyjną i kulinarną.

W części edukacyjnej dzieci aktywnie uczestniczą w różnego rodzaju aktywnościach, na przykład biorą udział w konkursach i zgadywankach. 

W części kulinarnej dzieci przygotowują dostosowany stopniem trudności do wieku posiłek. Następnie odbywa się wspólna degustacja posiłku i rozdanie dyplomów każdemu uczestnikowi warsztatów.

Tematy:

  1. Warzywno – owocowe zagadki. W zależności od wieku dzieci przygotowują i degustują: szrekowy koktajl, owocowe lody, szaszłyki owocowo – warzywne
  2. Zdrowe śniadanie. W zależności od wieku dzieci przygotowują i degustują: musli, kolorowe kanapki, sałatki warzywno – owocowe. 
0 0 votes
Ocena
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x