Jak zrealizować swoje noworoczne postanowienia dietetyczne?

No dobra… Przyznać się. Ilu z Was postanawia lepiej się odżywiać w 2017 roku? A może macie w zamiarach zrzucić zbędne kilogramy? Powiem Wam jak to zrobić by te postanowienia zrealizować. 

  1. Po pierwsze skorzystaj z usług dietetyka.

Jeśli jesteś chory idziesz do lekarza. Jeśli boli ząb idziesz do dentysty. Więc jeśli potrzebujesz zmiany diety zgłoś się do specjalisty od diety. Dietetyk nie tylko ułoży dietę skrojoną na Twoje potrzeby, biorącą pod uwagę Twoje preferencje żywieniowe, smaczną i zdrową. Ale również wesprze w nierzadko trudnym procesie jakim jest zmiana diety. Da wskazówki co robić by nie tylko schudnąć, ale i uporać się z nadmiernymi kilogramami już na zawsze. 

 2.  Nie eksperymentuj na sobie.

Nie rób z siebie królika doświadczalnego i nie próbuj żadnych diet cud, które obiecują natychmiastowy efekt. Możesz tylko pogłębić swój problem niedożywienia (tak, tak niedożywienia! większość osób z nadmierną wagą jest niedożywiona mimo swojej wagi) albo nawet dostać w pakiecie jakąś jednostkę chorobową, której jeszcze nie masz. Koleżanka schudła na jakiejś diecie od dietetyka? Nie wątpie! Ale to nie znaczy, że ta dieta będzie odpowiednia dla Ciebie. Widziałeś dietę w gazecie i chcesz ją wypróbować? Albo wpadła Ci w oko jakaś dietka z portalu w necie. Umówmy się… żadna z nich nie będzie indywidualnie dostosowana do Ciebie. Żadna. 

3. Wyznacz sobie konkretny cel 

Jeśli powiesz sobie tylko „moim postanowieniem jest zrzucić kilka kilogramów” to jest to cel niejasny. Pomyśl, ile kilogramów chcesz zrzucić lub w jaki rozmiar się zmieścić.  „Będę więcej się ruszać” zamień na to jaki to będzie rodzaj ruchu i jak często możesz wygospodarować czas na tą aktywność.  

4. Wyznacz termin na realizację celu

Wyznacz sobie termin na realizację tego celu. Np. „w styczniu zapiszę się na siłownię i będę chodzić ćwiczyć 2 x tygodniu, od lutego 3x tygodniu”. Albo „Od dziś przestaję jeść fast- foody, wieczorem poszukam dietetyka, z którym chcę zacząć współpracę, zadzwonię wypytam o wszystkie interesujące mnie szczegóły współpracy i jeśli znajdę odpowiednią osobę to zapiszę się na wizytę”

4. Zachowaj realizm

Bądź realistą: niech Twoje zamierzenia nie będą wygórowane – musisz uwierzyć w cel i wiedzieć, że jest to możliwe do zrobienia. 10kg w miesiąc nie jest realnym celem. 

 

Naprawdę warto realizować swoje postanowienia noworoczne. Uważam, że każda okazja jest dobra na to by zmienić swoje nawyki żywieniowe na lepsze. Każdy cel jest dobry, jeśli efektem realizacji ma być poprawa zdrowia czy samopoczucia. Tego Wam życzę na Nowy Rok: realizacji swoich celi. Nie zwlekajcie! Przecież o Wasze zdrowie i samopoczucie chodzi! A co, jeśli nie to, jest najważniejsze? 

0 0 votes
Ocena
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x