Warsztaty żywieniowe dla przedszkolaków i dzieci wczesnoszkolnych

Dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym to ciekawi świata mali odkrywcy. Uczą się przez zabawę. Edukacja żywieniowa na tym etapie powinna angażować małych odbiorców i dać im możliwość rozwoju na wielu płaszczyznach.

Dlatego na warsztatach żywieniowych, które przeprowadzam w przedszkolach i szkołach nie ma nudy. Stosuję różne, dopasowane do wieku dzieci, zabawy i aktywności, dzięki którym dzieci poznają zasady prawidłowego odżywiania, odkrywają różnorodne produkty i oswajają nieznane jedzenie. W ramach warsztatów dzieci dotykają, wąchają i smakują produktów. W części praktycznej warsztatów, dzieci uczą się i ćwiczą umiejętności przygotowywania potraw.

Forma zabaw i aktywności dopasowana jest do wieku dzieci uczestniczących w warsztatach. 

Każdy warsztat podzielony jest na 2 części: edukacyjną i kulinarną.

W części edukacyjnej dzieci aktywnie uczestniczą w różnego rodzaju aktywnościach, na przykład biorą udział w konkursach i zgadywankach. 

W części kulinarnej dzieci przygotowują dostosowany stopniem trudności do wieku posiłek. Następnie odbywa się wspólna degustacja posiłku i rozdanie dyplomów każdemu uczestnikowi warsztatów.

Tematy:

  1. Warzywno – owocowe zagadki. W zależności od wieku dzieci przygotowują i degustują: szrekowy koktajl, owocowe lody, szaszłyki owocowo – warzywne
  2. Zdrowe śniadanie. W zależności od wieku dzieci przygotowują i degustują: musli, kolorowe kanapki, sałatki warzywno – owocowe. 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x